A krómfelületek tisztítása némi odafigyelést igényel, érdemes jól bánni velük. A krómozott csaptelepek, kilincsek, fogantyúk, bútorlábak vagy egyéb eszközök, tárgyak rendkívül kedvelt dizájnmegoldásnak számítanak és megfelelően karbantartva sokáig megőrzik szépségüket. Mivel azonban érzékenyek bizonyos vegyületekre és tisztítási megoldásokra, könnyen csúfos végeredménnyel zárulhat a takarítás. Ezeken a ragyogó, sima felületeken a vízcseppek, vízkő, ujjlenyomatok és még a legapróbb karcok is látványosak. Minden meglátszik rajtuk, így a rendszeres, alapos, de kíméletes tisztítás nem maradhat el.
Hogyan tisztítsuk a krómozott felületeket helyesen?
Először le kell szögeznünk, hogy a krómfelületek tisztítása előtt érdemes megismerni a gyártói ajánlásokat, mert nem egyformák. Vannak vékonyabb és vastagabb rétegű bevonatok, melyeknél a tűrőképesség eltér. Ezzel együtt általánosságban elmondható, hogy a következő takarítási eljárás célra vezető:
- Portalanítás: A nedves tisztítás előtt érdemes eltávolítani a port és egyéb száraz szennyeződéseket, mert akkor kevésbé koszolódik a takarítóeszköz és nem kenegetünk annyi koszt. A krómnál még azért is nagyon fontos eltávolítani a port, mert a száraz szennyeződés vízzel érintkezve úgy hathat, mint az embereknél a bőrradír. A krómon viszont maradandó károkat okozunk vele.
- Langyos víz és enyhe tisztítószer: a krómhoz a legtöbbször elég a langyos víz, bár éppenséggel a hőre annyira nem kényes. Viszont az agresszív vegyszerekre igen, úgyhogy, ha lehet, kíméletes tisztítószert használjunk, lehetőleg pH semlegest. A vízkőoldó és a súrolószerek károsítják, a mosogatószer viszont egész jó ötlet.
- Puha kendő, semmi durvulás. Ahogy említettük, a krómfelületek tisztítása során ügyelni kell, hogy véletlenül se karcolhassuk meg. A különböző dörzsis szivacsok ilyenformán kerülendők és a finom, puha rongyok, szivacsok mellett döntsünk.
- Szárazra törlés: A minimális vízkő is hivalkodóan feszít a fénylő csapokon, úgyhogy fontos maradéktalanul szárazra törölni. Ez nemcsak a vízcseppek okozta foltok kialakulását előzi meg, hanem a felület csillogását is kiemeli.
- Házi praktika: ecet helyett citromlé – óvatosan!
Makacsabb vízfoltok esetén enyhén savas oldat – például vízzel hígított citromlé – időnként bevethető, de csak rövid ideig, majd alapos öblítés és szárazra törlés következzen. Az ecetet nem ajánljuk, mert hosszabb érintkezés után megtámadhatja a krómréteget.
Krómfelületek tisztítása professzionális segítséggel
Amennyiben nagyobb mennyiségű krómozott felületet kell tisztítani – például irodai bútorokon, bemutatótermekben vagy üzleti helyiségekben – érdemes professzionális takarító csapatot bevonni, akik megfelelő eszközökkel és vegyszerekkel, hatékonyan, de kímélő módon végzik el a feladatot.
A Serverin Takarító Szolgálat munkatársai pontosan tudják, hogy a krómfelületek tisztítása milyen megoldásokat igényel. legyen szó bármilyen vastagságú bevonatról, mi ismerjük ezeket. Tapasztalatunk alapján minden felülethez a legmegfelelőbb módszert választjuk ki, így nem csak tisztaságot, hanem tartósságot is biztosítunk.
Hagyj üzenetet