Az első kárpittisztítók az 1960-as években jelentek meg és fejlődésük a modern tisztítástechnológia fejlődésével párhuzamosan és töretlenül zajlott. Az 1960-as években ugrásszerűen bővül a háztartási gépek piaca és egyre nagyobb igény mutatkozott a hatékony és mindinkább kényelmes megoldásokra. Az első modellek még nagyok és nehezen kezelhetőek voltak, ahogy ez lenni szokott, viszont mára kompakt, ám extra hatékony eszközökkel tisztíthatjuk kárpitjainkat.

A lakossági kárpittisztítók

Az otthoni vagy kisebb munkahelyi használtra alkalmas kárpittisztítók különböző méretben, különböző teljesítménnyel, egyedi kiegészítőkkel és funkciókkal kaphatók. Ma már számít a design is, így nem csoda, hogy kimondottan mutatós darabokkal is találkozunk. Ezeknek a gépeknek a teljesítménye széles skálán mozog. A 400W-tól az általában 1600 W-os plafonig sokféle elérhető a piacon. A víztartályukba 1-4 liter víz fér, súlyuk 4-10 kg között mozog és a 150-300 mbar szívóerő jellemzi őket. ha nagyobb teljesítményre, nagyobb víztartályra vagy jelentősebb szívóerőre van szükségünk, az ipari darabok közt érdemes nézelődnünk. Takarítócég lévén a mi kárpittisztítóink igazán erős, amelyekkel makacs, régi szennyeződéseket is kitakarítunk a kárpitok mélyéről, igen gyorsan és igen hatékonyan.

A kárpittisztító gépek működéi elve

A kárpittisztítók működési elve egyszerű. Vizet és tisztítószert permeteznek a kárpitba, majd gyorsan vissza is szívják a feloldott, kioldott szennyeződésekkel együtt.

A folyamat a következő lépésekből áll:

Permetezés: A gép egy fúvókán keresztül vizet és tisztítószert permetez a kárpitra.

Dörzsölés: A beépített kefék vagy speciális fejek segítenek fellazítani a szennyeződéseket.

Szívás: Az erős szívóerő visszaszívja a koszt és a nedvességet a tartályba, így a kárpit tiszta és viszonylag száraz marad.

Milyen munkára szuperek a kárpittisztítók?

Kanapék és fotelek: Hatékonyan tisztítják a bútorkárpitokat, eltávolítva a foltokat és a port.

Szőnyegek: Kiválóan alkalmasak a szőnyegek mélytisztítására.

Autókárpitok: Az autóülések és szőnyegek tisztítására is ideálisak.

Matracok: Felfrissítik és tisztítják a matracokat, eltávolítva a poratkákat és egyéb allergéneket.

kárpittisztítók

Mire ne használjuk?

Bár a kárpittisztítók sokféle feladatra alkalmasak, vannak olyan felületek, amelyeknél inkább kerüljük a használatukat. Ilyenek az érzékeny szövetek, mint például a selyem, vagy vékony bársony. A fa bútorokat, nem vízálló felületeket sem érdemes bántani velük. Az antik bútorokat, sérült felületeket, különleges szőnyeget se feltétlenül kárpittisztítóval takarítsuk. Az ilyen munkához takarítócég segítsége kell. Mi például mélyre menő tudással rendelkezünk arról, hogy milyen felületeket, milyen anyagokat mivel és hogyan lehet jól, de kíméletesen tisztítani. A kárpitokat és bútorokat nem csak tisztán, de teljes mértékben megóvott állapotban hagyjuk magunk után.

A kárpittisztítók hosszú élettartamának biztosítása érdekében fontos a rendszeres karbantartás. Minden használat után öntsük a kárpittisztítók tartályának tartalmát, majd mossuk ki és szárazon tegyük vissza a tartályt. A szűrők ellenőrzésre és tisztítása is rendszerességet igényel, különben a szennyeződések felhalmozódnak. Használat után a kefefejeket is tisztítsuk és szárítsuk meg. A kárpittisztító gépeket időnként az erre alkalmas vízkőtelenítővel vízkőtelenítsük, hiszen a vízkő lerakódás hamar tönkre teheti eszközünket.

A kárpittisztítók nagyszerű eszközök a háztartásban, amelyek hatékonyan tisztítják és frissítik fel a különböző kárpitozott felületeket. Fontos azonban, hogy vigyázzunk, mit takarítunk velük és vigyázzunk a gépre magára is. Ha biztosra menne, hívjon minket és élvezze a tiszta kárpitok és megóvott bútorok előnyeit!